Inhalacje stary sprawdzony sposób na zatoki

Depositphotos 6450848 xs 150x150 Inhalacje stary sprawdzony sposób na zatoki

inhalacje

Inhalacje to proste i stosunkowo tanie terapie naturalne. Leczą osoby dorosłe jak również i dzieci, jest to stara sprawdzona metoda leczenia chorób układu oddechowego. Inhalacje polegają na dostarczeniu do dróg oddechowych środków leczniczych w postaci oparów ze środkiem leczniczym (para wodna).

Inhalacje to woda,olejki eteryczne

Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie w domu inhalatora,urządzenie to rozprowadza środki lecznicze za pomocą sprężonego powietrza lub ultradźwięków. Ale nie w każdym domu znajduje się inhalator i jak tu sobie poradzić gdy dopadnie nas przeziębienie czy wystąpi ból zatok jest na to rozwiązanie garnek,nie duża miska ,ręcznik.

Efekt leczniczy inhalacji w dużej mierze zależy od ilości i użytego produktu leczniczego i w jaki sposób oddychaliśmy (oddech powinien być głęboki ). By wykonać inhalacje nalewamy do garnka lub miski gorącą wodę dodajemy środek leczniczy pochylamy się i okrywamy dokładnie głowę i naczynie rącznikiem ,powoli głęboko wdychamy.

Trzeba uważać by woda nie była za gorąca można się poparzyć przed inhalacja dobrze twarz posmarować kremem lub wazeliną. W trakcie inhalacji oddychamy głęboko wdech robimy nosem wydech ustami. Po przeprowadzonej inhalacji wskazane jest pozostanie przez co najmniej godzinę w domu Do każdej inhalacji trzeba używać czystego ręcznika i garnka. Środki jakie możemy użyć to zioła,olejki eteryczne.

Jeżeli cierpimy na duszności i chcemy je złagodzić używamy w tym celu kwiatów i liści podbiału. Dwie łyżki ziół zalewamy litrem wrzącej wody ,stawiamy na małym ogniu na 10 minut pod przykryciem następnie lekko studzimy i robimy wziewanie,napar nie może być za gorący można się poparzyć.Na zatoki bardzo dobrym lekiem jest inhalacja z użyciem olejków lawendowego i eukaliptusowego wlewamy po 15 kropel z każdego z nich do garnka i zalewamy wrzątkiem i wdychamy nosem przez 10 minut.

W przypadku kataru stosujemy liść maliny,koszyczek rumianku i kwiatki nagietka. Po łyżce tych ziół wsypujemy do garnka zalewamy to litrem wody i gotuje pod przykryciem przez piec minut ,Po tym czasie robimy wziewania nosem przez 10 minut. W przypadku zatok przynosowych dochodzi do całkowitego zatkania nosa i uczucia wzrostu ciśnienia. Wskazana konsultacja u laryngologa.

W ostrym zapaleniu zatok zalecana jest mieszanka z ziół

Mieszanka I
1.Liść mięty 100 gr
2.kwiat rumianku 100 gr
3.ziele tymianku 100 gr

Wszystkie zioła mieszamy razem ,bierzemy łyżkę tej mieszanki i zalewamy szklanką wrzątku nakrywamy głowę ręcznikiem kąpielowym i wdychamy parę nosem. Powtarzamy 2-3 razy dziennie .

Gdy ropa spowoduje stan zapalny gardła wskazane jest robić sobie płukankę w skład której wchodzą składniki

1.krople Azukalen 10 kropli
2.sól bocheńska 1 łyżeczka
3.propolis 10% 5 kropli
Do szklanki letniej wody dodajemy dodajemy sól bocheńską i krople, mieszamy i płuczemy gardło. Podstawowa sprawa jesienią i zima noś zawsze nakrycie głowy, unikaj przeciągów.


Pozostaw komentarz!


XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj poprzedni wpis:
Miód naturalne lekarstwo na różne dolegliwości

Miód to najlepsze ogólnodostępne lekarstwo nie zawsze doceniane a szkoda . Już przed wiekami ludzie doceniali właściwości lecznicze jest bardzo...

Zamknij