Pasożyty u dziecka jak je leczyć

pasożyty u dziecka

pasożyty u dziecka

Pasożyty u dziecka to najczęściej owsiki i glizda ludzka. Objawy pasożytów u dziecka to sińce pod oczami,nadmierna pobudliwość lub apatia,świąd okolic odbytu Nie kiedy dochodzi do różnego typu wyprysków skórnych,u młodych kobiet pasożyty mogą wywołać zapalenie sromu lub pochwy. Owsiki to najczęściej spotykane pasożyty u dzieci ,są to nicienie o długości 5-10 mm które przebywają w końcowej części jelit.

Do zakażenia dochodzi podczas zabawy w czasie korzystania że wspólnych zabawek (dzieci szczególnie małe biorą zabawki do buzi) i wystarczy że zarażone dziecko miało kontakt z taka zabawką Jaja owsików przenoszone są pod paznokciami i bardzo łatwo dochodzi do zarażenia.

Pasożyty u dziecka leczenie naturalne

Leczenie bywa trudne i wymaga zachowania jak najwyższej higieny. Drugi spotykany pasożyt u dziecka to glizda ludzka ,do zarażenie glizdą ludzką dochodzi podczas jedzenia różnego rodzaju warzyw i owoców nawożonych ludzkimi odchodami (ostatnio co raz mniej jest takich przypadków),ale zabawa w miejskiej piaskownicy niesie ryzyko zarażenia. Glizda ludzka osiąga znaczne rozmiary dochodzące nie kiedy do 30 cm. Do jej wykrycia dochodzi w trakcie badań kału ,w którym znajdują się jaja tego pasożyta .

Naturalne leczenie pasożytów u dziecka

Do leczenia stosuje się leki syntetyczne przepisane przez lekarza o raz leki naturalne.Skutecznymi lekami naturalnymi które zlikwidują pasożyty u dziecka są między innymi nasiona dyni czosnek,nasiona cytryny, ziele selera . Jeżeli potwierdzi się w trakcie badania że dziecko lub inny domownik ma pasożyty cała rodzinna powinni zjadać po 10 szt nasion z dyni a osoba zarażona stosować leki przepisane przez lekarza plus nasiona dyni.

Dodatkowo w celu podniesienia odporności warto dziecku podawać pyłek kwiatowy zmieszany z miodem o ile nie ma uczulenia na miód. Dobrym sprawdzonym sposobem w leczeniu pasożytówlewatywy z czosnku i mleka. Do najprostszych kuracji które można zastosować po wykryciu pasożytów jest spożywanie zmielonych nasion cytryny(pół łyżeczki) z łyżeczka miodu. Dodatkowo warto codziennie wypić szklanką gorącego mleka z dwoma ząbkami czosnku.

Rano na czczo wypić pół szklanki soku z kiszonej kapusty do tego dodać dwa ząbki utartego czosnku. Pasożyty u dziecka trzeba leczyć ale na pierwszym miejscu jest profilaktyka mycie rąk to podstawa ,po drugie paznokcie krótkie i czyste.

Prawdopodobnie trafiłeś tutaj wpisując do wyszukiwarki:

  • pasożyty u dzieci objawy
  • pasozyty u dzieci
  • pasożyty u dzieci leczenie naturalne
  • robaki u dzieci domowe sposoby
  • robaki u dzieci jak leczyć

1 Comments


  1. Joasia (Kwiecień 9th, 2013 at 16:03)

    Wpis pełen przydatnych informacji, dzięki!