Propolis właściwości lecznicze

propolis

propolis

Propolis zaliczany jest do najważniejszych najcenniejszych leków naturalnych wykorzystywanych w medycynie alternatywnej.Składa się z czynnych biologicznie chemicznych związków.
Ponad połowę składu tego naturalnego antybiotyku tworzą żywice z drzew osika,topola sosna ,wierzba oraz pyłek kwiatowy,wosk.

Propolis to naturalny antybiotyk znane są przypadki gdzie zwalczał gronkowca

Skład propolisu różni się w zależności od miejsca wylotu pszczół i rosnących na tym terenie drzew.krzewów kwiatów,ziół.Działanie lecznicze propolisu jest bardzo duże w szczególności poprawia wzrok,leczy stany zapalne jelit,wpływa korzystnie na tkankę kostną .

Posiada właściwości bakteriobójcze zapobiega wszelkim infekcjom,ma pozytywny wpływ na układ nerwowy .Działa bardzo skutecznie w schorzeniach dróg oddechowych korzystnie wpływa na aktywność komórek wątrobowych .leczy oparzenie ,łuszczyce,egzemę,w połączeniu z miodem i sokiem z pokrzywy zbieranej w maju ma działanie przeciwnowotworowe .

Jest silnym naturalnym lekiem,przedawkowanie przy słabo pracującej wątrobie może objawiać się wystąpieniem uczulenia.Lekarz prowadzący leczenie musi zdecydować o możliwości stosowania propolisu ,przedawkowanie może wywołać podrażnienie nerek.

Gotowe produkty na bazie kitu pszczelego można kupić w aptece lub sklepach pszczelarskich.Nalewkę z propolisu możemy przygotować sobie sami w domu wykorzystując propolis i spirytus pamiętając o zachowaniu proporcji by uzyskać 10% roztwór musimy użyć 100 gr propolisu na 1 litr spirytusu do przygotowania 20 % roztworu zwiększamy wagę propolisu do 200 gr na litr spirytusu .

1.kit pszczeli 100 gr
2.Spirytus 1 litr
Propolis rozgniatamy zalewamy spirytusem 95 %(1 litr) odstawiamy na dwa tygodnie pamiętając by wstrząsnąć dwa razy dziennie w celu rozpuszczenie propolisu .Po tym okresie przecedzamy i mamy gotową nalewkę którą przechowujemy w ciemnym miejscu.

Stosujemy przy anginie 3 razy dziennie po 30 kropel pamiętając wypłukać przed zażyciem szałwią gardło.Do wykonania maści na bazie propolisu potrzebne są składniki.
1.kit pszczeli 10 gr
2.Lanolina 20 gr
3.Wazelina 70 gr

Wszystkie te składniki mieszamy razem w naczyniu. Naczynie należy podgrzewać w kąpieli wodnej do całkowitego rozpuszczenia kitu (około 10 minut) następnie przefiltrować przez gazę i wlać do słoiczka
zakręcić przechowywać w ciemnym miejscu .

Stosować dwa razy dziennie przy łuszczycy,wypryskach smarując cienko przykrywając czterema warstwami gazy bandażujemy.

Prawdopodobnie trafiłeś tutaj wpisując do wyszukiwarki:

  • propolis właściwości
  • propolis na spirytusie
  • kit pszczeli na spirytusie
  • propolis wlasciwosci
  • propolis na łuszczycę

Comments are closed.