Refluks żołądkowy objawy i leczenie naturalne

refluks żołądkowy
Refluks żołądkowy występuje gdy kwasy żołądkowe przedostają się z żołądka do przełyku, sprawia to że ​odczuwamy pieczenie. Istnieją naturalne metody leczenia które łagodzą objawy i pozwalają kontrolować przypływ kwasów żołądkowych.


Jeżeli refluks żołądkowy u Ciebie powtarza się dość często musisz udać się do lekarza gastrologa nie leczona dolegliwość z czasem może doprowadzić do powstania nowotworu.

Refluks żołądkowy wywołują niektóre produkty nasilają dolegliwości

Jest pewna grupa pokarmów która może wywoływać Refluks między innymi pizza,sok pomarańczowy,oraz inne kwaśne i pikantne produkty w tym przypadku wskazana jest obserwacja co nam szkodzi
Podstawowa zasada jest zmniejszenie ilości spożywanych posiłków jeść kilka małych posiłków w ciągu dnia. Ostatni posiłek przed udaniem się na odpoczynek spożywamy 2-3 godzin przed snem.

Herbaty ziołowe w walce z Refluksem żołądkowym

Herbaty ziołowe z mięty,anyżu czy lawendy pomocne są w trawieniu, a to z kolei ogranicza możliwość wystąpienia refluksu.  Działają jako środek zapobiegawczy ale są również bardzo skuteczne w czasie ataku. Łyżeczkę mięty, anyżu,czy lawendy zalać szklanka wrzątku pozostawić do naciągnięcia przecedzić i wypić z łyżeczką miodu dwa razy dziennie rano i wieczorem po posiłku.

Koper włoski i lukrecja
są od dawna uznanymi naturalnymi lekarstwami w przypadku zaburzeń trawiennych przynoszą ulgę w czasie napadu refluksu żołądkowego. Dwie łyżeczki zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić do ostygnięci. Pijemy dwa razy dziennie rano i wieczorem po posiłku dodatkowo można dodać łyżeczkę miodu.

Produkty naturalne łagodzące objawy zgagi

Miód naturalny szczególnie miód Manuka jest uznanym na całym świecie lekarstwem naturalnym w leczeniu refluksu żołądkowego,zgagi łagodzi objawy i chroni przełyk. Przyczyną refluksu jest najczęściej uszkodzenie dolnego zwieracza przełyku który to odpowiada za prawidłowy przepływ kwasów żołądkowych.Miód wzmacnia i regeneruje zwieracz . Zapobiegawczo zjadamy jedna łyżeczkę miodu przed każdym posiłkiem.

W przypadku napadu zgagi sprawdzonym lekiem naturalnym jest sok z ziemniaka, Ziemniaka obieramy ze skórki ścieramy na tartce wyciskamy sok i pijemy pół godziny przed posiłkiem.Unikamy spożywania alkoholu mocnej kawy herbaty oraz palenia papierosów. Znany nie żyjący zielarz Ojciec.A.Klimuszko zalecał stosowanie mieszanki ziołowej w składzie.

1.ziele majeranku 50 gr
2.ziele krwawnika 50 gr
3.ziele pięciornika gęsiego 50 gr
4.ziele szanty zwyczajnej 50 gr
5.korzeń prawoślazu 50 gr
6.kwiatostan lipy 50 gr
7.kłącze perzu 50 gr
8.porost islandzki 50 gr
9.liść melisy 50 gr

Zioła dokładnie wymieszać. Zalać łyżkę tej mieszanki szklanka wrzącej wody pozostawić przez 180 minut pod przykryciem przecedzić i pić trzy razy dziennie po pół szklanki pół godziny przed posiłkiem.Pamiętaj nie odpowiednia dieta może wywołać refluks żołądkowy.

Prawdopodobnie trafiłeś tutaj wpisując do wyszukiwarki:

  • zioła na refluks
  • reflux leczenie
  • refluks leczenie naturalne
  • reflux leczenie naturalne
  • refluks zoladkowy objawy

Comments are closed.