Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn

zapalenie cewki moczowej u mężczyzn

zapalenie cewki moczowej u mężczyzn

Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn może być spowodowane przez bakterie i zarazki, które powodują zakażenie układu moczowego (zapalenie pęcherza moczowego),objawy są podobne. Przyczyną zapalenia cewki moczowej u panów mogą być choroby przenoszone droga płciową między innymi rzeżączka grzybica czy opryszczka narządów płciowych.

Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn mogą powodować środki chemiczne

Najbardziej na zapalenie cewki moczowej są narażeni panowie w wieku 20-35 lat którzy mają wielu partnerów seksualnych,nie używają zabezpieczeń (prezerwatyw). Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn może być również spowodowane nadmiernym używaniem środków chemicznych takich jak woda kolońska, czy mydło lub środkiem znajdującym się w prezerwatywie są to stany chwilowe które bardzo szybko mijają .

Noszenie odpowiedniej bielizny ma ogromny wpływ w przypadku zapalenia cewki

Niekiedy zapalenie układu moczowego wynika z noszenia nieodpowiedniej bielizny (szorstkiej). Z kolei przewlekłe zapalenie cewki moczowej u mężczyzn może być wywołane przez bakterie oraz przez zwężenie cewki. Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn objawia się pieczeniem i bólem w trakcje oddawania moczu.Bardzo często odczuwa się częste parcie ,świąd lub obrzęk penisa oraz ból w trakcje stosunku płciowego nie kiedy w moczu lub nasieniu znajdują się małe ilości krwi

Przyczyną tej uciążliwej dolegliwości u panów niekiedy jest opryszczka narządów płciowych .Zapalenie cewki moczowej nie leczona może objawiać się bólami pleców,bólami brzucha,gorączką,nudnościami i wymiotami,obrzękami stawów. Jeśli objawy zapalenia cewki moczowej wywołują ból w trakcje oddawania moczu należy skorzystać z porady lekarskiej jak najszybciej .

Krew w moczu to sygnał że trzeba skorzystać z porady lekarza

Pojawiająca się krew w moczu lub nasieniu wymaga natychmiastowej wizyty w szpitalu. Leczenie najczęściej polega na stosowaniu odpowiednich antybiotyków zapisanych przez lekarza unikaniu kontaktów seksualnych Zapobieganie zapaleń cewki moczowej to ograniczenie partnerów seksualnych ,dbanie o higienę osobistą,używanie prezerwatyw. Dodatkowo wskazane jest unikanie nadmiernego stosowania używek takich jak alkohol,kofeina,papierosy.

W walce z zapaleniem cewki moczowej zalecane jest picie do 8 szklanek wody źródlanej ,woda wypłukuje bakterie chorobotwórcze oraz spożywanie żurawiny. Pamiętaj jeżeli choroba wywołana jest przez chorobę przenoszoną drogą płciową może to wywołać bezpłodność czy przedwczesny poród u twojej partnerki.Nie leczone zapalenie cewki moczowej z czasem prowadzi do zapalenia pęcherza,jader i zapalenia prostaty
.

Prawdopodobnie trafiłeś tutaj wpisując do wyszukiwarki:

  • Zapalenie Cewki Moczowej U Mezczyzn
  • zapalenie cewki moczowej u mężczyzn domowe sposoby
  • zapalenie cewki moczowej u mężczyzn leczenie domowe
  • zapalenie pęcherza u mężczyzn leczenie domowe
  • zapalenie pęcherza u mężczyzn

Comments are closed.