Zapalenie prostaty leczenie naturalne

zapalenie prostaty

zapalenie prostaty

Zapalenie prostaty to co raz częstszy problem mężczyzn w różnym wieku ,chorują już panowie w wieku 30 lat.Prostata wraz z pęcherzykiem nasiennym tworzy jeden wspólny układ. Jeżeli dojdzie do zapalenia to obejmuje on prostatę oraz pęcherzyki nasienne Najczęstsze przyczyny zapalenia prostaty to infekcje, przewlekłe zapalenia pęcherza moczowego, cewki moczowej, nieregularne odżywianie, nadmierne spożywanie alkoholu oraz czynniki genetyczne.

Zapalenie prostaty powoduje stany zapalne w organizmie które mogą prowadzić z czasem do powstania rakaNajczęstsze formy tej choroby to powiększenie gruczołu krokowego , zapalenie oraz rak

Objawy prostaty : utrudnione oddawanie moczu, częste nocne oddawanie moczu, słaby strumień moczu) te dolegliwości występują u 30% osób płci męskiej w wieku powyżej 50 lat. Z wiekiem liczba pacjentów wzrasta są to nieprzyjemne dolegliwości, prawidłowe leczenie jest stosunkowo długie .

Naturalne produkty łagodzące objawy przerostu gruczołu krokowego

Są naturalne lekarstwa które łagodzą problemy z prostatą, zwłaszcza, gdy gruczoł krokowy ma tendencję do wzrostu Naturalne lekarstwa stosowane systematycznie mogą łagodzić zapalenie prostaty

Wskazane jest picie herbat ziołowych z pokrzywy,żurawiny,wierzbownicy drobnokwiatowej oraz herbaty zielonej dodatkowo wskazane jest picie mieszanek ziołowych,zażywanie pyłku kwiatowego oraz nalewki propolisowej i minerałów .

Według badań naukowych, zielona herbata może znacznie spowolnić proces rozrostu raka prostaty. Składnik zielonej herbaty o nazwie polifenon E , spowalnia rozrost komórek nowotworowych prostaty. Aby osiągnąć ten efekt, naukowcy zalecają pić do 12 filiżanek zielonej herbaty dziennie.

Od dawna wiadomo że żurawina ma działanie przeciwnowotworowe jest bardzo dobra w profilaktyce zapalenia prostaty Herbata z żurawiny może być również stosowana w leczeniu i zapobieganiu wszystkich rodzajów zapaleń układu moczowego u pań i panów.

Naturalnym lekarstwem są również pomidory świeże jak również w postaci przecierów z tym że nie mogą być chemicznie konserwowane
Pyłek kwiatowy wpływa również pozytywnie na zapalenie prostaty Powinno go się spożywać trzy razy dziennie po 15 gram po jedzeniu.

Nalewka propolisowa to również dobre naturalne lekarstwo na zapalenie gruczołu krokowego

Nasiona słonecznika, dyni, arbuzy, ogórki, lnu i sezamu, to naturalne specyfiki na choroby prostaty .

Orzechy włoskie, migdały, orzeszki ziemne, soja, pokrzywa, czosnek, drożdże,  są również zalecanymi produktami w tym schorzeniu .

W przypadku problemów z prostatą wskazana jest żywności, która zawiera:

CYNK – Zapobiega zmianom nowotworowym prostaty produkty spożywcze z największą zawartością cynku to: ostrygi,śledzie, nasiona dyni, słonecznika, otręby pszenne, wołowina i mięso z indyka, orzechy, jaja, cebula, soja , grzyby, wino czerwone mleko kozie

SELEN – w postaci kapsułki, dzienna dawka to 100 mg. Dodatkowo wskazane są witaminy N,E oraz Lecytyna. Unikać powinniśmy alkoholu ,ostrych przypraw i napojów gazowanych.

Ukończyłeś 40 lat? Jeśli tak, to pamiętaj, że blisko połowa mężczyzn po osiągnięciu tego wieku ma kłopoty z prostatą (gruczołem krokowym), a prawie wszyscy – w starszym wieku.Dlatego warto odwiedzić urologa

Prawdopodobnie trafiłeś tutaj wpisując do wyszukiwarki:

  • zapalenie prostaty leczenie
  • zapalenie prostaty leczenie naturalne
  • yhs-002
  • zapalenie prostaty leczenie ziołami
  • prostata leczenie naturalne

1 Comments


  1. suplementy diety (Listopad 26th, 2012 at 20:35)

    Wielkie dzieki za wpis! Licze na wiecej tego typu wpisow w przyszlosci. Przyznaje, ze mam zamiar tu czesto zagladac. Swietny strona, gratulacje! Na pewno polece go znajomym.