Żylaki kończyn dolnych leczenie i zapobieganie

żylaki kończyn dolnych

Żylaki kończyn dolnych to najczęstsza choroba żył,chorują na nią głównie panie po 40 roku życia choć i młodsze tez chorują . Żylaki kończyn dolnych powstają w wyniku przewlekłych zaparć,znacznej nadwagi,noszenia obcisłej odzieży,pracy w pozycji stojącej (handel) ,u młodszych pań wpływ na rozwój schorzenia ma ciąża i zmiany hormonalne

Żylaki kończyn dolnych są spowodowane przez zmniejszenie grubości ścianek żył z powodu wzrostu ciśnienia w krwi wewnątrz żyły. Mogą one powodować ból, szczególnie w czasie miesiączki lub po. Żylaki nie leczone wywołują zapalenie żył ,owrzodzenie i zakrzepice (bardzo niebezpieczna choroba szczególnie zapalenie żył głębokich).

Żylaki kończyn dolnych profilaktyka

Zmniejszyć ciśnienie krwi w kończynach dolnych, zmniejszyć ciśnienie wewnątrz brzuszne i zmniejszyć ilość czasu spędzonego w pozycji stojącej.
Ciśnienie wewnątrz brzuszne zmniejszymy poprzez odpowiednią dietę ograniczamy produkcje gazów ,a gaz właśnie ma wpływ na powstanie żylaków kończyn dolnych. Nadmiar gazu jelitowego powstaje w wyniku nadmiernego jedzenia, produktów konserwowanych, tłuszczu, jedzenia w pośpiechu.

Odpowiednia dieta jest bardzo ważna w leczeniu żylaków

Profilaktyka żylaków kończyn dolnych to: .
15 minutowy szybki spacer 4 razy dziennie korzystnie wpływa na żyły krew lepiej krąży nie robi się zastój.
Odpowiednia dieta w której musi być dużo błonnika.Błonnik napęczniały w jelitach podnosi ciśnienie krwi,to z kolei podnosi ciśnienie w żyłach kończyn dolnych . Żylaki kończyn dolnych bardzo często powstają u osób które mają zaparcia ,dlatego wskazane są dużej ilości błonnika w diecie,nie tylko uchronić nas to może od żylaków ale również od hemoroidów.

Odpowiednia garderoba,korzystanie z basenu zapobiega powstawaniu choroby żył

Nie stosować podkolanówek które pozostawiają wyraźne ślady na skórze ,ściągacze zmniejsza normalne krążenie krwi w nogach.
Unikać gorących kąpieli i nadmiernego opalania,to również prowadzi do powstania choroby żył .
Jeżeli masz pracę siedząca to co godzinę warto poruszać się przez 5-10 minut zapobiega to powstawaniu zastojów krwi które prowadzą do powstania żylaków.

Częste korzystanie z basenu uchronić Cię może od powstania żylaków warto więc dwa razy tygodniu wybrać się na basen. Maria Treben z powodzeniem leczyła żylaki kończyn dolnych maścią nagietkową ,podobne działanie ma maść bursztynowa. Żylaki trzeba leczyć nie kiedy mogą wystąpić zapalenia żył powierzchniowych lub żył głębokich a to już zagraża życiu,w tym przypadku wskazana jest wizyta u chirurga naczyniowego.

Prawdopodobnie trafiłeś tutaj wpisując do wyszukiwarki:

  • maść nagietkowa na żylaki
  • maść nagietkowa
  • żylaki metody naturalne
  • masc nagietkowa zylaki
  • żylaki naturalny sposób leczenia

1 Comments


  1. żaneta (Kwiecień 19th, 2013 at 12:07)

    zachęcam do odwiedzenia mojej strony i zapoznania się z najnowszymi metodami leczenia żylaków.

    Pozdrawiam