Kategorie:

Czym jest ból pleców spowodowany koronawirusem?

Większość osób, które przeszły zachorowanie na koronawirusa, opisywała intensywność bólu jako łagodną lub umiarkowaną, co jest zgodne z większością chorób zakaźnych.

Ból jest głęboki, a nie ostry lub kłujący charakterystyczny dla urazu. Innym kryterium diagnostycznym jest to, że bólu nie można złagodzić zmianą postawy, w przeciwieństwie do bólu spowodowanego urazami mięśni.

Czy ból pleców jest powikłaniem po przebyciu choroby powodowanej przez koronawirusa?

Po chorobie niektóre objawy mogą utrzymywać się przez tygodnie lub miesiące po zakażeniu.

  • Objawy, które mogą utrzymywać się przez długi czas to:
  • Duszność
  • Zmęczenie;
  • Zmiana lub utrata zapachów i/lub smaków;
  • Tak zwana mgła mózgowa;
  • Ból stawów, mięśni, w tym pleców;
  • Przewlekły kaszel.

Istnieje kilka badań dotyczących częstości występowania bólu pleców po infekcji. Włoscy naukowcy opublikowali dane — około 25% osób, które miały infekcję, cierpiało od 2 miesięcy na ciągłe bóle stawów i pleców. Ponadto jest to ból stawów i pleców – trzeci najczęstszy objaw, który odnosi się do powikłań koronawirusa.

Pamiętaj o właściwej profilaktyce, lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.

Właściwości kurkumy

Czy w takim razie nie lepiej jest pójść naturalną drogą wzmacniania organizmu?

Pacjenci, którzy przeszli infekcję koronawirusem, często zgłaszają ból pleców, zwłaszcza we wczesnych stadiach choroby. Dokładne przyczyny jego pojawienia się nie są jeszcze znane, ale uważa się, że ból w ciele jest bardziej związany z reakcją organizmu na wprowadzenie wirusa.

Jednak pojawienie się bólu pleców i stawów jest niespecyficznym objawem COVID-19 i może być charakterystyczne dla innych chorób układu oddechowego, a także wiązać się z drastyczną zmianą stylu życia. Ponadto ból pleców może być wskaźnikiem problemów z narządami wewnętrznymi. Na przykład nerki. Zalecamy poddanie się pełnemu badaniu organizmu po COVID 19 w celu wykluczenia rozwoju choroby.

Website | + posts

Urodzona we Wrocławiu w późnych latach 80. Obecnie zamieszkuje podwrocławską miejscowość wraz z mężem, dziećmi i kotem. Z wykształcenia pedagog.
Od kilku lat prowadzi blogi na temat zdrowia, dbania o kondycję fizyczną oraz o unikaniu chorób i kontuzji. Swoją pasją chce podzielić się z jak największym gronem osób.
Jeśli szukasz dobrej i wartościowej strony, która może pomóc ci w codziennym dbaniu o zdrowie, to świetnie trafiłeś! Znajdziesz tutaj porady i wskazówki jak naturalnie zadbać o dobrą kondycję organizmu.