Kategorie:

Jakie bakterie są niebezpieczne?

Zatrucia mogą być stosunkowo łagodne, z objawami utrzymującymi się przez kilka godzin, łagodnymi i znikającymi bez następstw. Jednak możliwe są również dość poważne, niebezpieczne patologie spowodowane przez niektóre rodzaje bakterii.

Wśród najczęstszych i najbardziej niebezpiecznych patogenów wyróżniamy Listeria, Campylobacter, Shigella, Salmonella, Escherichia coli, Vibrio cholerae, Staphylococcus aureus. Niebezpieczne są również grzyby drożdżopodobne i pleśń. Spożycie tych bakterii wywołuje skurcze żołądka, nudności z napadami wymiotów, gorączkę, biegunkę, odwodnienie, co prowadzi do zaburzeń świadomości, drgawek i omdlenia. W ciężkich sytuacjach możliwy jest rozwój zespołu hemolityczno-mocznicowego.

Jedzenie nieświeżych posiłków z pewnością nie jest dobrym pomysłem.

Kurkuma właściwości lecznicze.

Zauważ, że włączenie do diety zdrowych zup opracowanych przez specjalistów, pozwoli ci na poprawę stanu swojego zdrowia.

Co zrobić, jeśli zjadłem zepsuty produkt i zauważyłem objawy zatrucia?

W takim przypadku zaleca się wypicie dużej ilości czystej wody, ale też i na przykład spożycie węgla aktywnego.

Website | + posts

Urodzona we Wrocławiu w późnych latach 80. Obecnie zamieszkuje podwrocławską miejscowość wraz z mężem, dziećmi i kotem. Z wykształcenia pedagog.
Od kilku lat prowadzi blogi na temat zdrowia, dbania o kondycję fizyczną oraz o unikaniu chorób i kontuzji. Swoją pasją chce podzielić się z jak największym gronem osób.
Jeśli szukasz dobrej i wartościowej strony, która może pomóc ci w codziennym dbaniu o zdrowie, to świetnie trafiłeś! Znajdziesz tutaj porady i wskazówki jak naturalnie zadbać o dobrą kondycję organizmu.